WuWunio

WuWunio to tak naprawdę Marcin Sprusiński, rocznik 1984. Urodzony w Łodzi raper, youtuber, satyryk i wizjoner. Autor hitów takich jak “Pokaż Cycki” i “Oj Tam, Oj Tam”. Obecny na scenie hip-hopowej od 2001 roku. Początki jego kariery związane są z łódzkim zespołem Lewa3wa, który współtworzył wraz z Dyziomem i Doktorem Lu-Bitchem. Po nagraniu dwóch płyt w tym składzie rozpoczął karierę solową, a w 2008 roku wstąpił w szeregi wytwórni Wielkie Joł, pod którego szyldem wypuścił cztery mixtape’y.

Znany nie tylko ze względu na muzykę, ale również dziesiątki produkcji filmowych. WuWunio może pochwalić się najstarszym kontem na Youtube pośród wszystkich polskich muzyków (założone w czerwcu 2006 roku). Przez dziesięć lat stworzył wiele ciekawych filmów zostając okrzykniętym przez społeczność internetową niekwestionowanym „królem zapowiedzi„. Najbardziej rozpoznawalną serią jest telewizja internetowa Pal Hajs TV, która wystartowała w 2012 roku.

WuWunio na przełomie 2013 i 2014 roku zagrał samego siebie w kilkudziesięciu odcinkach serialu “Wawa Non Stop” emitowanego przez stację TVN.

Podczas swojej już ponad siedemnastoletniej działalności  zagrał dziesiątki koncertów na terenie całego kraju. Występował jako support między innymi przed takimi artystami jak Tede, Warszafski Deszcz, Numer Raz, Abel, Smagalaz, Wice Wersa, Mrozu, Dżem, Indios Bravos, Akcent, Grubson, Bisz, Psio Crew, Bomba Kaloryczna, donGURALesko, Enej, Red Lips, NTK, Pesante, Dwa Sławy, Jan Wyga, Zeus, B.R.O., Diox, Flint, WacToja, Major SPZ.

WuWunio jest znakomitym konferansjerem. Regularnie zajmuje się prowadzeniem imprez, zarówno małych, kameralnych spotkań jak i dużych wydarzeń np. juwenaliów, w których uczestniczy kilka tysięcy osób.

Więcej informacji:

Facebook
Instagram
Kontakt